OŚWIADCZENIE MP2022GRÓJEC odbędą się 14 sierpnia 2022

10 czerwca 2022, 08:27  

A A A

✍️ Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, informuje że z przyczyn niezależnych od organizatora jest zmuszone przełożyć Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w jeździe indywidualnej na czas na niedzielę, 14 sierpnia 2022 roku.

✍️ Powyższa decyzja spowodowana jest sporem kompetencyjnym między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a Starostwem Grójeckim, uniemożliwiającym wydanie zgody na przeprowadzenie wyścigu (otrzymane pisma od obu instytucji przedstawiamy w komentarzach poniżej). Jednocześnie pragniemy poinformować, że jako organizator dopełniliśmy wszelkich formalności na wiele tygodni przed planowanymi mistrzostwami. Jednak w obliczu biurokratycznej machiny okazaliśmy się bezsilni.

✍️ Wobec powyższego Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów wystąpiło do Komisji Masters i Cyklosport Polskiego Związku Kolarskiego o zgodę na przełożenie mistrzostw na 14 sierpnia 2022 roku. Lokalizacja imprezy pozostanie niezmienna, zostaną one zorganizowane w Grójcu. Zmianie ulegnie trasa, która zostanie poprowadzona na drodze nr 730 Skurów – Ryszki na dystansie 19,5 km. Osoby, które pojadą w sierpniu zachowują rejestrację i wniesione już startowe. Kolarze, którzy nie będą mieli możliwości uczestnictwa, mogą otrzymać zwrot wpisowego. Wówczas są zobowiązani do wysłania maila na adres ztc@onet.eu - podając imię, nazwisko, rok urodzenia - zwrotu można żądać do 10 lipca - po tej dacie zwrotów nie ma, a dokonane wpłaty są automatycznie zaliczone na 14 sierpnia 2022 - UWAGA! osoba żądająca zwrotu zostanie tym samym wyrejestrowana z LISTY STARTOWEJ. Oczywiście osoba wyrejestrowana będzie mogła rozpocząć procedurę zapisu ponownie od początku, w przypadku zmiany decyzji. Zapisy nie zostają przez nas zamknięte.

Zarząd Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów
 
>PISMO GDDKiA<                   >PISMO STAROSTA GRÓJECKI<