Znamy już ostateczny kalendarz Komisji Masters i Cyklosport PZKol

22 czerwca 2020, 20:44  

A A A

GALI NIE BĘDZIE

25 stycznia odbyła się wielka Gala Masters 2019. Podsumowanie najlepszego od lat sezonu dla kolarzy Masters i Cyklosport odbyło się w pięknej oprawie w Domu Kultury RATUSZ w Zduńskiej Woli. Tylu sukcesów, mistrzów świata, rekordzistów od dawna wśród Mastersów nie widzieliśmy i jak to w przyrodzie bywa, od razu zostaliśmy sprowadzeni „na ziemię”. Widocznie prawo wahadła działa także na kolarstwo.

Zapowiadający się bardzo okazale sezon 2020 został mocno zmniejszony przez pandemię COVID-19. Komisja Masters i Cyklosport PZKol została zmuszona do rezygnacji z kilku kluczowych imprez i znaczącego okrojenia kalendarza.

„Nie czas żałować róż”, od połowy czerwca Komisja wznowiła rywalizację. Pierwszy wyścig odbył się w Poznaniu. 4 lipca planowane są zmagania w Rawiczu. Począwszy od 1 sierpnia odbędzie się okrojony do 5 etapów ŻTC BIKE RACE. Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas 29 sierpnia w Parczewie. Mistrzostwa Polski ze startu wspólnego zorganizuje TATRA CYCLING EVENTS w dniach 5-6 września w Osieku.

Aktualne informacje będą sukcesywnie publikowane na oficjalnej stronie komisji.

W tej sytuacji, jak informuje nas Grzegorz Turkiewicz Przewodniczący Komisji Masters i Cyklosport PZKol, nie będzie oficjalnego przyznawania tytułów zwycięzców tegorocznego challenge-u, a jedynie dla samej rywalizacji zostanie opublikowane zestawienie pokazujące zdobycze punktowe z oficjalnych wyścigów Komisji.

Mamy nadzieję, że wahadło historii kolarstwa już osiągnęło punkt zwrotny i sezon 2021 będzie co najmniej normalny.