ZAPROSZENIE NA GALE W ŻYRARDOWIE

17 listopada 2023, 17:58  

A A A

100 lat to wymiar wieku

W sobotę – 25 listopada – do Żyrardowa przybędzie liczna grupa osób związanych z kolarstwem. Okazją do przyjazdu kolarzy jest organizacja po raz pierwszy w historii w Żyrardowie oficjalnej GALI MASTERS kolarstwa szosowego. Wydarzenie uświetni obchody 100-lecia żyrardowskiego kolarstwa.

Żyrardów jest jedynym miastem w Polsce , w którym, po odzyskaniu niepodległości, kwalifikowany sport rozpoczął się od kolarstwa, a nie jak w większości miast od piłki nożnej lub lekkoatletyki. 10 maja 1923 roku miało miejsce spotkanie założycielskie Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów.

Obecny rok jest rokiem jubileuszowym. W tym sezonie w Żyrardowie odbywają się liczne imprezy upamiętniające to wydarzenie. Mamy już za sobą czerwcowe Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport oraz Wielki Finał cyklu ŻTC BIKE RACE. Kulminacja tych obchodów będzie miała miejsce w sobotę. Od godziny 16:00 w Centrum Kultury Żyrardów rozpocznie się GALA MASTERS, a po niej będziemy świadkami GALI 100-LECIA. Organizatorzy przewidują uhonorowanie wyróżnieniami ponad 200 zasłużonych osób, a jeszcze większej liczby widzów.

Wśród osób, które potwierdziły swoją obecność są władze kolarskie w pełnym składzie: przedstawiciele zarówno zarządu Polskiego Związku Kolarskiego jaki i Komisji Masters i Cyklosport PZKol. Obecni będą także reprezentanci Urzędów Marszałkowskich województw: mazowieckiego i łódzkiego, szefowie wszystkich służb, jak również przedstawiciele parlamentu. Spodziewamy się licznego grona miłośników kolarstwa z całej Polski – znanych i zasłużonych kolarzy, sędziów, działaczy oraz sponsorów, dzięki którym oprawa tych obchodów będzie nadzwyczaj okazała.

Jedną z unikatowych atrakcji będzie promocyjna sprzedaż, specjalnie z tej okazji, napisanej przez Adama Wacława Parczewskiego, HISTORII 100-LECIA ŻYRARDOWSKIEGO TOWARZYSTWA CYKLISTÓW. Autor będzie podpisywał swoją pracę.

Organizator jubileuszu zaprasza wszystkich ciekawych i ciekawskich do Żyrardowa – wstęp wolny.