Zapraszamy na pierwszy Megathlon do Żyrardowa

10 sierpnia 2020, 15:32  

A A A

W ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji (30 sierpnia) nad Zalewem Żyrardowskim przy ul. Ziołowej odbędą się pierwsze i długo oczekiwane zawody w Megathlonie, czyli odwróconym triatlonie. Organizatorem zawodów jest Żyrardowskie Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Zawody będą składały się z:

– biegu ulicznego na dystansie 10 km,
– wyścigu kolarskiego na dystansie 58 km,
– pływania na dystansie 1 km. 

W tradycyjnym TRIATHLONIE mamy do czynienia z trzema dyscyplinami występującymi kolejno po sobie: pływaniem, kolarstwem oraz biegiem. U nas w MEGATHLONIE będzie odwrócona kolejność. Specyfika imprezy będzie polegała na rozegraniu każdej z dyscyplin oddzielnie (z przerwami), a o zwycięstwie zadecyduje suma czasów. Miedzy startami przewidywany jest czas na regenerację. Mamy nadzieję, że powyższa formuła oraz przyjazne dystanse poszczególnych dyscyplin sprawią, że w zawodach udział wezmą nie tylko „starzy wyjadacze”, ale będzie to również idealna okazja dla wielu amatorów na debiut w tej wyjątkowej dyscyplinie sportu.

Wyjątkowe jest również miejsce, stanowiące bazę zawodów. Zalew Żyrardowski, bo o nim mowa, został dwa lata temu oddany do użytku po gruntownej rewitalizacji, w wyniku, której powstało kąpielisko z szeroką, piaszczystą plażą, przystań, restauracja z nadwodnym, zadaszonym tarasem, siłownia zewnętrzna, plac zabaw, boiska sportowe, elementy małej architektury oraz zagospodarowane tereny zielone.

Korzystanie zarówno z obiektu jak i parkingów jest bezpłatne.

Tego dnia nad Zalewem Żyrardowskim atrakcji będzie znacznie więcej. Obędą się również wyścigi kolarskie z cyklu ŻTC BIKE RACE, Biegi uliczne oraz Maraton Pływacki „Zalew Żyrardowski 2020”, które rozgrywane będą na różnych dystansach i w kilku kategoriach wiekowych. Wszystko wskazuje na to, że tego roczne zakończenia lata nad Zalewem Żyrardowskim będzie wyjątkowo interesujące. Zapraszamy, więc serdecznie wszystkich, a szczególnie osoby, które lubią aktywnie spędzać wolny czas, by przyjechały wraz z całymi rodzinami nad Zalew Żyrardowski i skorzystały z przygotowanej oferty. Życzymy wszystkim miłej zabawy. Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać na stronie www.ztc.pl