MP2021RAWA już za nami

21 czerwca 2021, 09:02  

A A A

20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym. To najważniejsza kolarska impreza dla amatorów, która po kilkudziesięciu latach odbyła się na ziemi łódzkiej.

Niemal 600 kolarzy, żar lejący się z nieba, urokliwa trasa wokół Zalewu Tatar oraz zażarta walka od startu do końcowej kreski, tak w skrócie można opisać rozgrywane w niedzielę zawody w Rawie Mazowieckiej.

Rywalizacja przebiegała na dwóch rundach dłuższej – 37 kilometrów i krótszej 28 kilometrów, w zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do przejechania odpowiednią liczbę rund. Punktualnie o 9:00 na trasę wyruszyli uczestnicy Mistrzostw Polski dla amatorów, z całej grupy najszybciej zameldował się zawodnik z kategorii M3 Dominik Świtalski, wśród pań najszybsza była Agata Mikołajczyk z MORE Women’s Team.

Chwilę później rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport. Tam jak zwykle nie zabrakło wielu znanych kolarskich nazwisk jak chociażby Stanisław Paterek, Lechosław Michalak, czy wśród kobiet Anna Rząsowska. Zróżnicowana trasa sprawiała, że potrafiła obnażyć wszelkie słabości, a na mecie jako pierwsi meldowali się najlepsi z najlepszych. Pełne wyniki dotyczące rywalizacji dostępne są na www.ztc.pl.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw za piękną sportową walkę. Teraz czeka nas krótka wakacyjna przerwa. A już 25 lipca wracamy z naszym cyklem ŻTC BIKE RACE. W ostatnią niedzielę lipca widzimy się w Białej Rawskiej. Serdecznie zapraszam! – mówi dyrektor zawodów, Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.