Kolarskie zmagania na warszawskich Bielanach

22 września 2018, 18:06  

A A A

22 września odbyła się BIELAŃSKA CZASÓWKA by ŻTC BIKE RACE, czyli kolarska rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas. Areną zmagań była dzielnica Bielany m.st. Warszawy.

Jak na wyścigi sygnowane marką ŻTC BIKE RACE przystało na starcie pojawiło się wielu znakomitych zawodników z całej Polski od Lublina po Zieloną Górę i Tczew. Trasa wyścigu została poprowadzona przez nadwiślańskie ścieżki rowerowe. Start odbywał się przed Centrum Olimpijskim – na zamkniętej ścieżce rowerowej w kierunku północnym - ul. Wybrzeże Gdyńskie. Meta zaś ustawiona została na ścieżce rowerowej – w jej najwyższym punkcie, 50 metrów przed ul. Marymoncką na węźle Mostu Marii Skłodowskiej-Curie, przy przystanku autobusowym po południowej stronie wiaduktu.

Zawodnicy startowali w dwóch grupach rowery dowolne oraz rowery szosowe i do jazdy na czas, które zostały podzielone na odpowiednie kategorie wiekowe. Oczy kibiców zwrócone były w szczególności na tych drugich, bowiem wśród zawodników nie brakowało wielu utytułowanych kolarzy. Pasjonująca rywalizacja zapowiadała się w grupie M4, w której za jednego z faworytów uchodził Grzegorz Krejner, najbardziej utytułowany zawodnik w kolarstwie torowym w historii Polski, brązowy medalista mistrzostw świata, mistrz Europy, triumfator Pucharu Świata. Ostatecznie musiał on uznać wyższość Tomasza Kremera z zielonogórskiej ekipy DIVERSEY TEAM. Trzeci był Przemysław Zieliński z BIKE U UP. Niezwykle zacięta walka rozegrała się w kategorii M2, w której zwyciężył o ułamki sekundy Michał Klebs z GO SPORT AK-SPED przed klubowym kolegą Michałem Barabaszem oraz Przemysławem Walczakiem.

Zawody swoją obecnością uświetnili :
Grzegorz Pietruczuk - zastępca burmistrza dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Włodzimierz Piątkowski - zastępca burmistrza dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Grzegorz Turkiewicz – prezes Komisji Masters i Cyklosport PZKol

Szczegółowe wyniki znajdują się pod adresem www.ztc.pl w zakładce INNE WYŚCIGI – BIELAŃSKA CZASÓWKA.