Kolarskie święto w Warce

26 sierpnia 2018, 17:53  

A A A

Kolarskie zmagania w Warce za nami! Mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych na stracie pojawiło się ponad dwustu zawodników z całej Polski.

Rywalizację jako pierwsi rozpoczęli zawodnicy w ramach II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. O tytuł najlepszego rywalizowało niemal stu zawodników na czele z gen. insp. dr Jarosławem Szymczykiem Komendantem Głównym Policji. Ostatecznie jako pierwszy metę przeciął Paweł Baranek z Komendy Głównej Policji przed Krzysztofem Kubisiem oraz Marcinem Szenderskim z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Wśród kobiet najszybsza była Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tuż po mundurowych tradycyjnie na trasę ruszyli najmłodsi zawodnicy w ramach cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE.

Zawodnicy rywalizowali na rundzie o długości 29 kilometrów. START i META zlokalizowane były w centrum miasta na rynku przed Urzędem Miasta – od startu ulicą Senatorską i następnie Warszawską – do ronda Jana Pawła II – dalej ul. Puławską wyjazd z Warki drogą 731 – przez Piaseczno do Dębnowoli, gdzie następował skręt w prawo i przez Klonową Wolę i Przylot dojazd do drogi 79 , w którą skręt w prawo – przez most na Pilicy do Mniszewa, gdzie skręt w prawo i przez Zagroby, Rozniszew, Zakrzew dojazd do drogi 730, w którą skręt w prawo. Po przejechaniu mostu z ul. Mostowej skręt w lewo w ul. Nowy Zjazd i w prawo w Aleję PTTK – podjazd do góry do ul. Farnej , w którą w lewo i po skręcie w prawo meta.

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.