Góra zdobyta

25 sierpnia 2018, 17:50  

A A A

Góra Kalwaria deszczem przywitała kolarzy, rywalizujących w jedenastym etapie zmagań kolarstwa szosowego w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE. Na szczęście wraz z upływem czasu pogoda była co raz bardziej łaskawsza i sama rywalizacja przebiegała bez opadów.

Na starcie wyścigu w „Nowej Jerozolimie” stanęło ponad 150 miłośników dwóch kółek. Jako pierwsi na trasę ruszyli najmłodsi, zatem zawodnicy w kategoriach M20 i M30. W pierwszej z nich o końcowym zwycięstwie decydował przysłowiowy błysk szprychy, ostatecznie zwyciężył Adam Skowroński z SPKiTR PELETON przed Przemysławem Sabadym z grupy BlokBlach Radomsko. Zacięta rywalizacja miała miejsce również w kategorii M30, w której triumfował Michał Przybysz, drugi był Marcin Kobiałka, a trzeci Mariusz Pałyga. Kolarski korowód zamykali najstarsi zawodnicy w kategorii M70, w której najlepszy okazał się Radosław Myszkowski.

Zawodnicy rywalizowali na rundzie o długości 18 kilometrów. Po starcie ostrym z ul. Księdza Zygmunta Sajny trasa skręcała w lewo w ul. Szpitalną i Pijarską, następnie w prawo w ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po czym opuszczała miasto drogą nr 724 przez Moczydłów, Brzeźce do Kawęczyna. W Kawęczynie następował skręt w prawo do miejscowości Dębówka, tam skręt w prawo i przez Podłącze Wólkę Dworską powrót do Góry Kalwarii na ul. Lipkowską, gdzie wyznaczono metę wyścigu. Na mecie na uczestników czekały wyśmienite soki przygotowane przez lokalnego producenta, marki – Dolina Czerska. Punktualnie o godzinie 15:00 dokonano dekoracji zwycięzców, najlepszych z ramienia gospodarzy uhonorowała Aleksandra Fedynicz-Komosa, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Góry Kalwaria.

Podziękowania dla Władz Miasta, Policji i całej OSP