Druga faza tegorocznego sezonu ZTC BIKE RACE

18 lipca 2019, 12:02  

A A A

W drugiej części sezonu ŻTC BIKE RACE proponuje starty w soboty i niedziele, dzień po dniu. Cztery takie weekendy czekają nas od końca lipca do końca sierpnia.

Pierwszy z kolarskich weekendów rozpocznie się w Jakubowie tuż koło Mińska Mazowieckiego kolarze pojadą w ramach organizacji, jaką zaproponowały władze dwóch zaprzyjaźnionych gmin – Jakubowa i Stanisławowa. W tym roku amatorów kolarstwa będzie gościł Jakubów, a za rok pojawią się oni w Stanisławowie na nowej trasie. W niedzielę rywalizacja przeniesie się do Białej Rawskiej, gdzie na znanej już rundzie zmagania będą główną atrakcją sportowego festynu. Baza zawodów zlokalizowana jest w miejscowym parku sportowym z kąpieliskiem i atrakcjami dla dzieci. Po wyścigu planowane są inne miejscowe zawody.

Pierwszy weekend sierpnia to ściganie w Ciechanowie i Przasnyszu. W Ciechanowie kolarze rywalizować będą pierwszy raz w historii cyklu. Trasa zaproponowana została przez miejscowe środowisko, przebiega przez tereny na zachód od miasta, a start i meta są zlokalizowane w samym centrum, przy stacji kolejowej. Nie zabraknie atrakcji dla samych zawodników, a lokalny MOSiR zaprasza na grillową ucztę. Start wyścigu przesunięty jest na 15:00, co pozwoli na spokojny dojazd i pozostanie na niedzielny wyścig, który rozegrany zostanie w Przasnyszu na trasie poprowadzonej po zamkniętych dla ruchu drogach wewnętrznych miejscowej strefy ekonomicznej. Start odbędzie się w dwóch turach startowych o 10:00 i 12:00. Po kolarzach wystartują rolkarze na dystansie maratonu i półmaratonu. Wśród zwycięzców kategorii startujących o 10 losujemy lot pokazowy z szefem miejscowego aeroklubu. Kolejny lot wylosują zwycięzcy kategorii startujących o 12. Oprawa na lotnisku Aeroklubu Północnego Mazowsza i trasa wymagająca stabilnej formy to atuty tego weekendu.

10 i 11 odsłona tegorocznego cyklu to Międzyborów i Nieborów. Zwracamy uwagę na podobne nazwy i wyjaśniamy, w sobotę 17 sierpnia rywalizacja odbędzie się w Międzyborowie w gminie Jaktorów tuż koło Żyrardowa z trasą przebiegającą przez Radziejowice. W niedzielę 18 sierpnia start w słynnym z pałacu Radziwiłłów i parku Arkadia - Nieborowie, nieopodal Łowicza na zupełnie nowej rundzie przechodzącej przez Bolimów. Po sobotnim ściganiu na znanej już rundzie w Międzyborowie, zmagania przeniosą się do Nieborowa, gdzie wyścig będzie ozdobą miejscowego festynu, podczas którego zaprezentują się strongmani z gościem honorowym Mariuszem Pudzianowskim na czele. Nie zabraknie znanych i lubianych – Krzysztofa Radzikowskiego oraz Dominika Abusa. Zatem poza zawodami kolarskimi emocji nie zabraknie.

W ostatni weekend sierpnia już wielokrotnie sprawdzona trasa w Górze Kalwarii, gdzie nagrodami będą weekendowe pobyty w Hotelu Koszary, a po wyścigu wszyscy zaproszeni są na święto Wisły zorganizowane na skarpie przez tamtejszy samorząd. Niedziela to Warka z miejscowym festynem na centralnym placu miasta. Tam, po raz trzeci, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Atrakcje w postaci licznych stoisk zapewnione. Ten weekend będzie także miał specjalną uroczystość. Przed startem w Górze Kalwarii zostanie odsłonięty mural poświęcony Ryszardowi Szurkowskiemu. Start odbędzie się właśnie z tego miejsca.

1 września finałowe zawody w Żyrardowie. W tym roku finał w nowym miejscu. Sceneria jak na Mazurach. Zalew Żyrardowski będzie bazą wyścigu oraz miejscem festynu ZAKOŃCZENIA LATA, którego gwiazdą będzie występ zespołu VIDEO. Tradycyjnie dwa memoriały Krzysztofa Jakubiaka w kategorii M60 SUPER PRESTIGE i Michała Deleżyńskiego w kategorii M30 oraz bieg uliczny Żyrardów W BIEGU na dystansie 10km. Po raz pierwszy koszulka dla laureata klasyfikacji kangura oraz słynny cylinder wyłaniający zdobywców licznych nagród głównych cyklu.

Przez ponad 5 tygodni ŻTC BIKE RACE zorganizuje 9 wyścigów. Zróżnicowane trasy. Nagrody od pobytów w hotelach po loty samolotem akrobacyjnym. Miejscowe festyny z konkursami strongmanów, po występy znanych zespołów muzycznych. Liczne atrakcje kulturalne i sportowe towarzyszące wyścigom. Bieg uliczny i maraton wrotkarski. To jednak nie koniec! Całość cyklu zakończona zostanie epilogiem w Warszawie. Po raz drugi we wrześniu odbędzie się Bielańska Czasówka, która będzie przysłowiową „kropką nad i”, zamykającą sezon.